Wybieramy podłogę na taras

Nie każdy ma możliwość korzystania z własnego, przydomowego ogródka, ale wiele osób posiada bądź specjalnie dobudowuje tarasy, które mają pozwalać nam na miłe spędzanie czasu w gronie najbliższej rodziny czy znajomych. Jako, że taras znajduje się na zewnątrz konieczne jest zadbanie o odpowiedni materiał do jego wykonania, a w szczególności o podłogę, na której będą stały krzesła i stoły ogrodowe (http://styldrew.eu/).

stol-ogrodowy-szesciokatny-pawel (2)

Z reguły dylemat dotyczy dwóch rodzajów podłogi – są osoby, które zastanawiają się nad tarasem drewnianym, podczas gdy inni preferują glazurę mrozoodporną. Wiadomym jest, że płytki to opcja tańsza i oczywiście wymagająca mniej zaangażowania. Nie potrzeba ich konserwować, ale nie wyglądają tak dobrze jak drewno. Problem polega na tym, że źle wykonana glazura, na przykład użycie nieodpowiedniego podłoża może spowodować, że na zimę płytki będą pękać i cała praca pójdzie na marne. Trudno znaleźć fachowca, który poradzi sobie z tym zadaniem idealnie.

Lepiej jest zainwestować w bardziej estetyczną i zbliżającą nas do natury podłogę drewnianą, którą wystarczy co jakiś czas zabezpieczyć impregnatem. Na takiej podłodze stoły ogrodowe lub tarasowe wykonane z drewna komponują się znakomicie.