Ergonomiczne fotele biurowe

Prawdziwym utrapieniem osób pracujących przy komputerach jest pojawiający się po pewnym czasie ból pleców, nadgarstków czy karku. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tych dolegliwości można uniknąć, wyposażając każde stanowisko pracy w ergonomiczne fotele biurowe (https://www.ergo-fotel.pl/fotele-obrotowe-marki-ergomax-ergohuman).

Czym są fotele ergonomiczne?

Fotel ergonomiczny posiada liczne możliwości dopasowania go do potrzeb, stylu pracy i cech fizycznych pracownika. Czyli – wiele jego elementów jest regulowanych.

Wiadomo, że bardzo wysoka osoba nie będzie się dobrze czuła w fotelu dopasowanym do potrzeb niskiej osoby. Dlatego bardzo ważną cechą foteli biurowych jest regulowane oparcie i siedzisko. Jeśli chodzi o fotele obrotowe, równie ważny jest odpowiedni kształt oparcia. Powinno być one wyprofilowane w ten sposób, by umożliwić pracującemu przybranie naturalnej i wygodnej pozycji.

Czym grozi niewłaściwe dobranie fotela?

Fotele do komputera bez możliwości regulacji sprawiają, że osoba siedząca przybiera nienaturalną pozycję ciała, co po dłuższym czasie pracy grozi występowaniem licznych dolegliwości bólowych.